26 Temmuz 2009 Pazar

PDA-Junior

bu pembeler üçünçü hasatın ürünleri hiçbiri birbirine benzemiyor. pembe domatesi daha önce hiç görmemiş tatmamış komşularıma birer tane veriyorum. ilk önce pek anlam veremiyorlar... bir adet domates ikramımı olurmuş düşüncesini gözlerinde görebiliyorum. verirkende şartım var. tohumlarını isterim ha diyorum. hepten şaşırıyorlar. ama yedikten sonra... ve PDA yı anlatıktan sonra gerçekten çok değerli bir hediye aldıklarını anlıyorlar. seneye bütün bahçeye pembe domates dikme planlarımız var.
bu iki domatesten biri 550 gr diğeri 420 gr yani denizin ellerinde yaklaşık bir kilo ağırlığında domates var.

alt resimdeki yakışıklıda, denizin arkadaşı komşumuz Orkun, onun gibi daha 5-6 tane daha komşu çocuğumuz var. benim yardımcılarım. PDA nın geleceğini şimdiden sağlamlaştırmak lazım. Onların ilgisi ve sevgisini gördükçe PDA-junior adlı bir alt gurup oluşturulsa nasıl olur diye düşünmeye başladım.

2 yorum:

çekirdekler dedi ki...

Merhaba pembeleriniz çok güzel büyümüşler, maşallah diyelim benim pembeler ne yazıkki öyle büyük vermediler ürün farklı demekki kalın kabuklu ve küçük oldular ama hoş kokulu yinede bahçede emek verip yetiştirdigim domatesler siz tohumları biriktirince ben istesem bir miktar gönderebilirmisiniz meraklıyım kavun ektim bahçeye çok çiçek açtı ürün vermedi nedenini anlıyamadım geçen sene fide alıp ekmiştim iyi vermişti. Çocukların elinde pembeleri görmek ayrı bir zevk emeklerinize degmiş AFİYET OLSUN bol mahsüller hoşcakalın. Emine Öztürk

zencefil dedi ki...

Deniz mi daha güzel, pembeler mi bilemedim. Böyle yardımcılar dostlar başına... Elinize sağlık.